Debeka Cup 24 E1 Vorrunde

Presenter: SV 1910 Weiterstadt, Date: 01.06.2024, Start Time: 13:00
SV 1910 Weiterstadt

Match Duration: 15min

Tables

Group A
Pl Participant M G GD Pts
 
SV 1910 Weiterstadt I
:
 
TSV Schott Mainz
:
 
SV 07 Raunheim
:
 
FC Kickers Rhein-Main
:
Group B
Pl Participant M G GD Pts
 
SV 1910 Weiterstadt II
:
 
SV 07 Bischofsheim
:
 
FC Germania 08 Ginnheim
:
 
SKG Rossdorf
:
Group C
Pl Participant M G GD Pts
 
SKV Büttelborn
:
 
Rot Weiß Frankfurt
:
 
1.FC Langen
:
 
1.FC Nackenheim
:

Get more out of your tournaments

MeinTurnierplan Premium-App

Preliminary Round

No. C Start Gr Match Result Active  
13:00 | 1 | Court 1 | Group A | Active
TSV Schott Mainz
FC Kickers Rhein-Main
:
11 13:00  A
TSV Schott Mainz
FC Kickers Rhein-Main
:
13:00 | 2 | Court 2 | Group A | Active
SV 1910 Weiterstadt I
SV 07 Raunheim
:
22 13:00  A
SV 1910 Weiterstadt I
SV 07 Raunheim
:
13:00 | 3 | Court 3 | Group B | Active
SV 07 Bischofsheim
SKG Rossdorf
:
33 13:00  B
SV 07 Bischofsheim
SKG Rossdorf
:
13:17 | 4 | Court 1 | Group C | Active
Rot Weiß Frankfurt
1.FC Nackenheim
:
41 13:17  C
Rot Weiß Frankfurt
1.FC Nackenheim
:
13:17 | 5 | Court 2 | Group C | Active
SKV Büttelborn
1.FC Langen
:
52 13:17  C
SKV Büttelborn
1.FC Langen
:
13:17 | 6 | Court 3 | Group B | Active
SV 1910 Weiterstadt II
FC Germania 08 Ginnheim
:
63 13:17  B
SV 1910 Weiterstadt II
FC Germania 08 Ginnheim
:
13:34 | 7 | Court 1 | Group A | Active
TSV Schott Mainz
SV 1910 Weiterstadt I
:
71 13:34  A
TSV Schott Mainz
SV 1910 Weiterstadt I
:
13:34 | 8 | Court 2 | Group A | Active
SV 07 Raunheim
FC Kickers Rhein-Main
:
82 13:34  A
SV 07 Raunheim
FC Kickers Rhein-Main
:
13:34 | 9 | Court 3 | Group B | Active
SV 07 Bischofsheim
SV 1910 Weiterstadt II
:
93 13:34  B
SV 07 Bischofsheim
SV 1910 Weiterstadt II
:
13:51 | 10 | Court 1 | Group C | Active
Rot Weiß Frankfurt
SKV Büttelborn
:
101 13:51  C
Rot Weiß Frankfurt
SKV Büttelborn
:
13:51 | 11 | Court 2 | Group C | Active
1.FC Langen
1.FC Nackenheim
:
112 13:51  C
1.FC Langen
1.FC Nackenheim
:
13:51 | 12 | Court 3 | Group B | Active
FC Germania 08 Ginnheim
SKG Rossdorf
:
123 13:51  B
FC Germania 08 Ginnheim
SKG Rossdorf
:
14:08 | 13 | Court 1 | Group A | Active
FC Kickers Rhein-Main
SV 1910 Weiterstadt I
:
131 14:08  A
FC Kickers Rhein-Main
SV 1910 Weiterstadt I
:
14:08 | 14 | Court 2 | Group A | Active
SV 07 Raunheim
TSV Schott Mainz
:
142 14:08  A
SV 07 Raunheim
TSV Schott Mainz
:
14:08 | 15 | Court 3 | Group B | Active
SKG Rossdorf
SV 1910 Weiterstadt II
:
153 14:08  B
SKG Rossdorf
SV 1910 Weiterstadt II
:
14:25 | 16 | Court 1 | Group C | Active
1.FC Nackenheim
SKV Büttelborn
:
161 14:25  C
1.FC Nackenheim
SKV Büttelborn
:
14:25 | 17 | Court 2 | Group C | Active
1.FC Langen
Rot Weiß Frankfurt
:
172 14:25  C
1.FC Langen
Rot Weiß Frankfurt
:
14:25 | 18 | Court 3 | Group B | Active
FC Germania 08 Ginnheim
SV 07 Bischofsheim
:
183 14:25  B
FC Germania 08 Ginnheim
SV 07 Bischofsheim
: