Basketballturnier Jg. 2 Jungs

Date: 19.04.2023, Start Time: 08:00
Roter Platz Reutenen

Match Duration: Preliminary Round 6min, Final Round 7min

Premium Feature With a Premium account, you can show relevant information for your viewers via a news ticker.

Tables Preliminary Round

Group A
Pl Participant M G GD Pts
1
Crafter (E2c)
6 124:2 122 18
2
Team Etienne (EG2b)
6 12:17 -5 7
3
Klappstuhl (E2a)
6 5:96 -91 5
4
RFE (Fa)
6 2:28 -26 3
Group B
Pl Participant M G GD Pts
1
Die Bellus (G2a)
6 30:3 27 18
2
Simp4damian (E2d)
6 16:12 4 10
3
Die Schwagers (G2c)
6 4:13 -9 4
4
Ich und mein Brot (E2b)
6 6:28 -22 3
Group C
Pl Participant M G GD Pts
1
Crackys (E2a)
4 20:6 14 9
2
Team EG2b (EG2b)
4 8:12 -4 6
3
Team Ali (Integrationsklasse)
4 4:14 -10 3
Group D
Pl Participant M G GD Pts
1
Room Service (E2d)
4 32:0 32 12
2
Fake Crafter (E2c)
4 4:16 -12 6
3
Noname (Integrationsklasse)
4 0:20 -20 0

Match Schedule

No. C Start Gr Match Result Active  
08:00 | 1 | Court 1 | Group A | Active
Team Etienne (EG2b)
RFE (Fa)
:
11 08:00  A
Team Etienne (EG2b)
RFE (Fa)
:
08:00 | 2 | Court 2 | Group A | Active
Klappstuhl (E2a)
Crafter (E2c)
:
22 08:00  A
Klappstuhl (E2a)
Crafter (E2c)
:
08:09 | 3 | Court 1 | Group B | Active
Ich und mein Brot (E2b)
Simp4damian (E2d)
:
31 08:09  B
Ich und mein Brot (E2b)
Simp4damian (E2d)
:
08:09 | 4 | Court 2 | Group B | Active
Die Bellus (G2a)
Die Schwagers (G2c)
:
42 08:09  B
Die Bellus (G2a)
Die Schwagers (G2c)
:
08:18 | 5 | Court 1 | Group C | Active
Team EG2b (EG2b)
Team Ali (Integrationsklasse)
:
51 08:18  C
Team EG2b (EG2b)
Team Ali (Integrationsklasse)
:
08:18 | 6 | Court 2 | Group D | Active
Fake Crafter (E2c)
Room Service (E2d)
:
62 08:18  D
Fake Crafter (E2c)
Room Service (E2d)
:
08:27 | 7 | Court 1 | Group A | Active
Team Etienne (EG2b)
Klappstuhl (E2a)
:
71 08:27  A
Team Etienne (EG2b)
Klappstuhl (E2a)
:
08:27 | 8 | Court 2 | Group A | Active
Crafter (E2c)
RFE (Fa)
:
82 08:27  A
Crafter (E2c)
RFE (Fa)
:
08:36 | 9 | Court 1 | Group B | Active
Ich und mein Brot (E2b)
Die Bellus (G2a)
:
91 08:36  B
Ich und mein Brot (E2b)
Die Bellus (G2a)
:
08:36 | 10 | Court 2 | Group B | Active
Die Schwagers (G2c)
Simp4damian (E2d)
:
102 08:36  B
Die Schwagers (G2c)
Simp4damian (E2d)
:
08:45 | 11 | Court 1 | Group C | Active
Crackys (E2a)
Team EG2b (EG2b)
:
111 08:45  C
Crackys (E2a)
Team EG2b (EG2b)
:
08:45 | 12 | Court 2 | Group D | Active
Noname (Integrationsklasse)
Fake Crafter (E2c)
:
122 08:45  D
Noname (Integrationsklasse)
Fake Crafter (E2c)
:
08:54 | 13 | Court 1 | Group A | Active
RFE (Fa)
Klappstuhl (E2a)
:
131 08:54  A
RFE (Fa)
Klappstuhl (E2a)
:
08:54 | 14 | Court 2 | Group A | Active
Crafter (E2c)
Team Etienne (EG2b)
:
142 08:54  A
Crafter (E2c)
Team Etienne (EG2b)
:
09:03 | 15 | Court 1 | Group B | Active
Simp4damian (E2d)
Die Bellus (G2a)
:
151 09:03  B
Simp4damian (E2d)
Die Bellus (G2a)
:
09:03 | 16 | Court 2 | Group B | Active
Die Schwagers (G2c)
Ich und mein Brot (E2b)
:
162 09:03  B
Die Schwagers (G2c)
Ich und mein Brot (E2b)
:
09:12 | 17 | Court 1 | Group C | Active
Team Ali (Integrationsklasse)
Crackys (E2a)
:
171 09:12  C
Team Ali (Integrationsklasse)
Crackys (E2a)
:
09:12 | 18 | Court 2 | Group D | Active
Room Service (E2d)
Noname (Integrationsklasse)
:
182 09:12  D
Room Service (E2d)
Noname (Integrationsklasse)
:
09:21 | 19 | Court 1 | Group A | Active
RFE (Fa)
Team Etienne (EG2b)
:
191 09:21  A
RFE (Fa)
Team Etienne (EG2b)
:
09:21 | 20 | Court 2 | Group A | Active
Crafter (E2c)
Klappstuhl (E2a)
:
202 09:21  A
Crafter (E2c)
Klappstuhl (E2a)
:
09:30 | 21 | Court 1 | Group B | Active
Simp4damian (E2d)
Ich und mein Brot (E2b)
:
211 09:30  B
Simp4damian (E2d)
Ich und mein Brot (E2b)
:
09:30 | 22 | Court 2 | Group B | Active
Die Schwagers (G2c)
Die Bellus (G2a)
:
222 09:30  B
Die Schwagers (G2c)
Die Bellus (G2a)
:
09:39 | 23 | Court 1 | Group C | Active
Team Ali (Integrationsklasse)
Team EG2b (EG2b)
:
231 09:39  C
Team Ali (Integrationsklasse)
Team EG2b (EG2b)
:
09:39 | 24 | Court 2 | Group D | Active
Room Service (E2d)
Fake Crafter (E2c)
:
242 09:39  D
Room Service (E2d)
Fake Crafter (E2c)
:
09:48 | 25 | Court 1 | Group A | Active
Klappstuhl (E2a)
Team Etienne (EG2b)
:
251 09:48  A
Klappstuhl (E2a)
Team Etienne (EG2b)
:
09:48 | 26 | Court 2 | Group A | Active
RFE (Fa)
Crafter (E2c)
:
262 09:48  A
RFE (Fa)
Crafter (E2c)
:
09:57 | 27 | Court 1 | Group B | Active
Die Bellus (G2a)
Ich und mein Brot (E2b)
:
271 09:57  B
Die Bellus (G2a)
Ich und mein Brot (E2b)
:
09:57 | 28 | Court 2 | Group B | Active
Simp4damian (E2d)
Die Schwagers (G2c)
:
282 09:57  B
Simp4damian (E2d)
Die Schwagers (G2c)
:
10:06 | 29 | Court 1 | Group C | Active
Team EG2b (EG2b)
Crackys (E2a)
:
291 10:06  C
Team EG2b (EG2b)
Crackys (E2a)
:
10:06 | 30 | Court 2 | Group D | Active
Fake Crafter (E2c)
Noname (Integrationsklasse)
:
302 10:06  D
Fake Crafter (E2c)
Noname (Integrationsklasse)
:
10:15 | 31 | Court 1 | Group A | Active
Klappstuhl (E2a)
RFE (Fa)
:
311 10:15  A
Klappstuhl (E2a)
RFE (Fa)
:
10:15 | 32 | Court 2 | Group A | Active
Team Etienne (EG2b)
Crafter (E2c)
:
322 10:15  A
Team Etienne (EG2b)
Crafter (E2c)
:
10:24 | 33 | Court 1 | Group B | Active
Die Bellus (G2a)
Simp4damian (E2d)
:
331 10:24  B
Die Bellus (G2a)
Simp4damian (E2d)
:
10:24 | 34 | Court 2 | Group B | Active
Ich und mein Brot (E2b)
Die Schwagers (G2c)
:
342 10:24  B
Ich und mein Brot (E2b)
Die Schwagers (G2c)
:
10:33 | 35 | Court 1 | Group C | Active
Crackys (E2a)
Team Ali (Integrationsklasse)
:
351 10:33  C
Crackys (E2a)
Team Ali (Integrationsklasse)
:
10:33 | 36 | Court 2 | Group D | Active
Noname (Integrationsklasse)
Room Service (E2d)
:
362 10:33  D
Noname (Integrationsklasse)
Room Service (E2d)
:

Final Round

No. C Start Match Result AET APS Active  
2nd Semifinal2nd Semifinal  
10:43 | 37 | Court 1 | Active | With Extra Time
1st Group A : 1st Group B
Crafter (E2c)
Die Bellus (G2a)
:
APS
371 10:43 
1st Group A
Crafter (E2c)
1st Group B
Die Bellus (G2a)
:
1st Semifinal1st Semifinal  
10:43 | 38 | Court 2 | Active | With Extra Time
1st Group C : 1st Group D
Crackys (E2a)
Room Service (E2d)
:
APS
382 10:43 
1st Group C
Crackys (E2a)
1st Group D
Room Service (E2d)
:
Match for 3rd PlaceMatch for 3rd Place  
10:54 | 39 | Court 1 | Active | With Extra Time
Loser 1st Semifinal : Loser 2nd Semifinal
Room Service (E2d)
Die Bellus (G2a)
:
APS
391 10:54 
Loser 1st Semifinal
Room Service (E2d)
Loser 2nd Semifinal
Die Bellus (G2a)
:
FinalFinal  
11:05 | 40 | Court 1 | Active | With Extra Time
Winner 1st Semifinal : Winner 2nd Semifinal
Crackys (E2a)
Crafter (E2c)
:
APS
401 11:05 
Winner 1st Semifinal
Crackys (E2a)
Winner 2nd Semifinal
Crafter (E2c)
:

Table Final Round

Pl Participant
1 Crafter (E2c)
2 Crackys (E2a)
3 Die Bellus (G2a)
4 Room Service (E2d)

Get more out of your tournaments

MeinTurnierplan Premium-App