Provinzial Sven Franke

4. Provinzial-Franke-Hallenpokal - B-Jugend

Presenter: Spvg Möhnesee e.V., Date: 01.02.2020, Start Time: 18:45
Ballspielhalle Möhnesee-Körbecke, Berlingserweg 3, 59519 Möhnesee

Match Duration: 12min

Tables Preliminary Round

Group A
Pl Participant M G GD Pts
1
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
3 11:2 9 7
2
SuS Cappel
3 11:3 8 7
3
VfK Nordbögge
3 3:12 -9 3
4
JSG Möhnesee/Günne
3 2:10 -8 0
Group B
Pl Participant M G GD Pts
1
FC Ense
3 12:2 10 7
2
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
3 11:2 9 7
3
SVE Heessen
3 1:9 -8 1
4
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
3 1:12 -11 1

Preliminary Round

No. Start Gr Match Result Active
18:45 | 1 | Group A | Active | With Extra Time
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
SuS Cappel
2 : 2
P.S.
118:45  A
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
SuS Cappel
2 : 2
18:59 | 2 | Group B | Active | With Extra Time
FC Ense
SVE Heessen
5 : 0
P.S.
218:59  B
FC Ense
SVE Heessen
5 : 0
19:13 | 3 | Group A | Active | With Extra Time
JSG Möhnesee/Günne
VfK Nordbögge
1 : 3
P.S.
319:13  A
JSG Möhnesee/Günne
VfK Nordbögge
1 : 3
19:27 | 4 | Group B | Active | With Extra Time
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
6 : 0
P.S.
419:27  B
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
6 : 0
19:41 | 5 | Group A | Active | With Extra Time
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
JSG Möhnesee/Günne
5 : 0
P.S.
519:41  A
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
JSG Möhnesee/Günne
5 : 0
19:55 | 6 | Group B | Active | With Extra Time
FC Ense
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
1 : 1
P.S.
619:55  B
FC Ense
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
1 : 1
20:09 | 7 | Group A | Active | With Extra Time
VfK Nordbögge
SuS Cappel
0 : 7
P.S.
720:09  A
VfK Nordbögge
SuS Cappel
0 : 7
20:23 | 8 | Group B | Active | With Extra Time
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
SVE Heessen
0 : 0
P.S.
820:23  B
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
SVE Heessen
0 : 0
20:37 | 9 | Group A | Active | With Extra Time
SuS Cappel
JSG Möhnesee/Günne
2 : 1
P.S.
920:37  A
SuS Cappel
JSG Möhnesee/Günne
2 : 1
20:51 | 10 | Group B | Active | With Extra Time
SVE Heessen
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
1 : 4
P.S.
1020:51  B
SVE Heessen
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
1 : 4
21:05 | 11 | Group A | Active | With Extra Time
VfK Nordbögge
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
0 : 4
P.S.
1121:05  A
VfK Nordbögge
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
0 : 4
21:19 | 12 | Group B | Active | With Extra Time
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
FC Ense
1 : 6
P.S.
1221:19  B
JSG Alme/Thülen/Rösenbeck/Nehden
FC Ense
1 : 6

Final Round

No. Start Match Result E.T. P.S. Active  
Semifinal 1Semifinal 1  
21:36 | 13 | Active | With Extra Time
1. Group A : 2. Group B
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
:
P.S.
1321:36 
1. Group A
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
2. Group B
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
:
Semifinal 2Semifinal 2  
21:50 | 14 | Active | With Extra Time
2. Group A : 1. Group B
SuS Cappel
FC Ense
:
P.S.
1421:50 
2. Group A
SuS Cappel
1. Group B
FC Ense
:
Match for Place 3Match for Place 3  
22:04 | 15 | Active | With Extra Time
Loser SF1 : Loser SF2
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
FC Ense
:
P.S.
1522:04 
Loser SF1
JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
Loser SF2
FC Ense
:
FinalFinal  
22:18 | 16 | Active | With Extra Time
Winner SF1 : Winner SF2
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
SuS Cappel
:
P.S.
1622:18 
Winner SF1
SuS Blau-Weiß Lipperbruch
Winner SF2
SuS Cappel
:

Table Final Round

Pl Participant
1 SuS Blau-Weiß Lipperbruch
2 SuS Cappel
3 JSG Lipperode/Bad Waldliesborn
4 FC Ense

Get more out of your tournaments

MeinTurnierplan Premium-App