DJK/SV Gramschatz
DJK/SV Gramschatz

AH-Supercup 2019

Presenter: DJK/SV Gramschatz , Date: 09.02.2019, Start Time: 13:00
3-fach Turnhalle Rimpar, Julius-Echter-Str. 4, 97222 Rimpar

Match Duration: Preliminary Round 11min, Final Round 10min

Tables Preliminary Round

Group A
Pl Participant M G GD Pts
1
DJK/SV Gramschatz
5 11:2 9 15
2
SG Margetshöchheim
5 9:6 3 10
3
SC Lindleinsmühle Würzburg
5 10:8 2 8
4
SV Veitshöchheim
5 5:10 -5 4
5
TG Höchberg
5 6:9 -3 3
6
TSV Güntersleben
5 4:10 -6 1
Group B
Pl Participant M G GD Pts
1
SV Maidbronn
4 8:3 5 9
2
ASV Rimpar
4 5:2 3 8
3
SV Kürnach
4 5:6 -1 5
4
TSV Grombühl
4 2:4 -2 4
5
TSV Rottenbauer
4 2:7 -5 1

Preliminary Round

No. C Start Gr Match Result Active
09.02. 13:00 | 1 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TSV Güntersleben
SV Veitshöchheim
1 : 2
P.S.
11 09.02.  13:00  A
TSV Güntersleben
SV Veitshöchheim
1 : 2
09.02. 13:13 | 2 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SG Margetshöchheim
TG Höchberg
3 : 1
P.S.
21 09.02.  13:13  A
SG Margetshöchheim
TG Höchberg
3 : 1
09.02. 13:26 | 3 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
TSV Grombühl
SV Kürnach
1 : 1
P.S.
31 09.02.  13:26  B
TSV Grombühl
SV Kürnach
1 : 1
09.02. 13:39 | 4 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SC Lindleinsmühle Würzburg
DJK/SV Gramschatz
0 : 3
P.S.
41 09.02.  13:39  A
SC Lindleinsmühle Würzburg
DJK/SV Gramschatz
0 : 3
09.02. 13:52 | 5 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
SV Maidbronn
TSV Rottenbauer
2 : 1
P.S.
51 09.02.  13:52  B
SV Maidbronn
TSV Rottenbauer
2 : 1
09.02. 14:05 | 6 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TG Höchberg
TSV Güntersleben
1 : 1
P.S.
61 09.02.  14:05  A
TG Höchberg
TSV Güntersleben
1 : 1
09.02. 14:18 | 7 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
ASV Rimpar
TSV Grombühl
1 : 0
P.S.
71 09.02.  14:18  B
ASV Rimpar
TSV Grombühl
1 : 0
09.02. 14:31 | 8 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SV Veitshöchheim
DJK/SV Gramschatz
0 : 2
P.S.
81 09.02.  14:31  A
SV Veitshöchheim
DJK/SV Gramschatz
0 : 2
09.02. 14:44 | 9 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SG Margetshöchheim
SC Lindleinsmühle Würzburg
2 : 2
P.S.
91 09.02.  14:44  A
SG Margetshöchheim
SC Lindleinsmühle Würzburg
2 : 2
09.02. 14:57 | 10 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
SV Kürnach
SV Maidbronn
0 : 4
P.S.
101 09.02.  14:57  B
SV Kürnach
SV Maidbronn
0 : 4
09.02. 15:10 | 11 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TSV Güntersleben
DJK/SV Gramschatz
1 : 3
P.S.
111 09.02.  15:10  A
TSV Güntersleben
DJK/SV Gramschatz
1 : 3
09.02. 15:23 | 12 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TG Höchberg
SC Lindleinsmühle Würzburg
2 : 2
P.S.
121 09.02.  15:23  A
TG Höchberg
SC Lindleinsmühle Würzburg
2 : 2
09.02. 15:36 | 13 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
TSV Rottenbauer
ASV Rimpar
1 : 1
P.S.
131 09.02.  15:36  B
TSV Rottenbauer
ASV Rimpar
1 : 1
09.02. 15:49 | 14 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
SV Maidbronn
TSV Grombühl
2 : 0
P.S.
141 09.02.  15:49  B
SV Maidbronn
TSV Grombühl
2 : 0
09.02. 16:02 | 15 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SV Veitshöchheim
SG Margetshöchheim
1 : 2
P.S.
151 09.02.  16:02  A
SV Veitshöchheim
SG Margetshöchheim
1 : 2
09.02. 16:15 | 16 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
TSV Rottenbauer
SV Kürnach
0 : 3
P.S.
161 09.02.  16:15  B
TSV Rottenbauer
SV Kürnach
0 : 3
09.02. 16:28 | 17 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SC Lindleinsmühle Würzburg
TSV Güntersleben
2 : 0
P.S.
171 09.02.  16:28  A
SC Lindleinsmühle Würzburg
TSV Güntersleben
2 : 0
09.02. 16:41 | 18 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
DJK/SV Gramschatz
SG Margetshöchheim
1 : 0
P.S.
181 09.02.  16:41  A
DJK/SV Gramschatz
SG Margetshöchheim
1 : 0
09.02. 16:54 | 19 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
ASV Rimpar
SV Maidbronn
2 : 0
P.S.
191 09.02.  16:54  B
ASV Rimpar
SV Maidbronn
2 : 0
09.02. 17:07 | 20 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TG Höchberg
SV Veitshöchheim
1 : 1
P.S.
201 09.02.  17:07  A
TG Höchberg
SV Veitshöchheim
1 : 1
09.02. 17:20 | 21 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
TSV Grombühl
TSV Rottenbauer
1 : 0
P.S.
211 09.02.  17:20  B
TSV Grombühl
TSV Rottenbauer
1 : 0
09.02. 17:33 | 22 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
TSV Güntersleben
SG Margetshöchheim
1 : 2
P.S.
221 09.02.  17:33  A
TSV Güntersleben
SG Margetshöchheim
1 : 2
09.02. 17:46 | 23 | Court 1 | Group B | Active | With Extra Time
SV Kürnach
ASV Rimpar
1 : 1
P.S.
231 09.02.  17:46  B
SV Kürnach
ASV Rimpar
1 : 1
09.02. 17:59 | 24 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
DJK/SV Gramschatz
TG Höchberg
2 : 1
P.S.
241 09.02.  17:59  A
DJK/SV Gramschatz
TG Höchberg
2 : 1
09.02. 18:12 | 25 | Court 1 | Group A | Active | With Extra Time
SC Lindleinsmühle Würzburg
SV Veitshöchheim
4 : 1
P.S.
251 09.02.  18:12  A
SC Lindleinsmühle Würzburg
SV Veitshöchheim
4 : 1

Final Round

No. C Start Match Result E.T. P.S. Active  
Semifinal 1Semifinal 1  
09.02. 18:25 | 26 | Court 1 | Active | With Extra Time
1. Group A : 2. Group B
DJK/SV Gramschatz
ASV Rimpar
:
P.S.
261 09.02.  18:25 
1. Group A
DJK/SV Gramschatz
2. Group B
ASV Rimpar
:
Semifinal 2Semifinal 2  
09.02. 18:37 | 27 | Court 1 | Active | With Extra Time
2. Group A : 1. Group B
SG Margetshöchheim
SV Maidbronn
:
P.S.
271 09.02.  18:37 
2. Group A
SG Margetshöchheim
1. Group B
SV Maidbronn
:
Match for Place 9Match for Place 9  
09.02. 18:49 | 28 | Court 1 | Active | With Extra Time
5. Group A : 5. Group B
TG Höchberg
TSV Rottenbauer
:
P.S.
281 09.02.  18:49 
5. Group A
TG Höchberg
5. Group B
TSV Rottenbauer
:
Match for Place 7Match for Place 7  
09.02. 19:01 | 29 | Court 1 | Active | With Extra Time
4. Group A : 4. Group B
SV Veitshöchheim
TSV Grombühl
:
P.S.
291 09.02.  19:01 
4. Group A
SV Veitshöchheim
4. Group B
TSV Grombühl
:
Match for Place 5Match for Place 5  
09.02. 19:13 | 30 | Court 1 | Active | With Extra Time
3. Group A : 3. Group B
SC Lindleinsmühle Würzburg
SV Kürnach
:
P.S.
301 09.02.  19:13 
3. Group A
SC Lindleinsmühle Würzburg
3. Group B
SV Kürnach
:
Match for Place 3Match for Place 3  
09.02. 19:25 | 31 | Court 1 | Active | With Extra Time
Loser SF1 : Loser SF2
DJK/SV Gramschatz
SV Maidbronn
:
P.S.
311 09.02.  19:25 
Loser SF1
DJK/SV Gramschatz
Loser SF2
SV Maidbronn
:
FinalFinal  
09.02. 19:37 | 32 | Court 1 | Active | With Extra Time
Winner SF1 : Winner SF2
ASV Rimpar
SG Margetshöchheim
:
P.S.
321 09.02.  19:37 
Winner SF1
ASV Rimpar
Winner SF2
SG Margetshöchheim
:

Table Final Round

Pl Participant
1 ASV Rimpar
2 SG Margetshöchheim
3 DJK/SV Gramschatz
4 SV Maidbronn
5 SV Kürnach
6 SC Lindleinsmühle Würzburg
7 SV Veitshöchheim
8 TSV Grombühl
9 TSV Rottenbauer
10 TG Höchberg
11 TSV Güntersleben

Get more out of your tournaments

MeinTurnierplan Premium-App